Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv kategorie „ze školky“

Proměna předškoláka ve školáka

Díky tomu, že je naše MŠ sloučená s 1. stupněm ZŠ, mohu letos prním rokem sledovat, jak probíhá proměna mých předškoláčků v opravdické školáky.

  1. Celý příspěvek »

Pojď, zamilujeme se – já to rozpočítám . . .

Blížící se konec školního roku většina nás učitelů vnímá trochu nostalgicky, i když na počátku června jsem si říkala, že už se snad těch prázdnin ani nedočkám :-D

Celý příspěvek »


Šerpování – rozloučení s předškoláky

Pomalu se nám školní rok chýlí ke konci a já jsem se dnes formálně loučila s mými liběšickými předškoláčky. Bylo to pojato velice slavnostně, jak je ve zdejší MŠ a ZŠ zvykem. Ve dvě hodiny odpoledne jsme se sešli v obřadní síni na Obecním úřadě v Liběšicích a vše mohlo vypuknout.

Ještě v srpnu jsem stála ve své nové třídě, a bála jsem se, jestli si tady zvyknu a žasla jsem nad tím, že přece z okna svého zaměstnání nemůžu vidět na okna našeho domku, bylo to tak :-) Rok tak rychle utekl, třída se stala opět tou „mojí“ a práce s dětmi byla velice pěkná a pro mě obohacující a dnes se už s nimi loučím… Celý příspěvek »


Tak už jsem zase interaktivní!!!

Konečně po půlroční pauze mohu opět při své práci využívat interaktivní tabuli. Díky projektu EU peníze školám získala naše škola finance na pořízení interaktivní tabule od společnosti Boxed do prostor školní družiny, kterou přes dopoledne obývá hádejte kdo?… třída Velká sluníčka z mateřské školy, tím pádem můžeme s dětmi  tabuli využívat (a my budeme :-) ).

Celý příspěvek »


Moje první inspekce

Tak jsem se konečně dočkala, ne že bych se na to těšila, ale děsilo mě, že jsem se za dobu své praxe ještě nesetkala s inspekcí, která by byla přímo u mě ve třídě. A tu náhle, . . .

Celý příspěvek »


A jedeme . . .

Čím jezdíme do školky,

pro kluky a pro holky?

Celý příspěvek »


Myšlenkové mapy jako pomůcka pro učitelku MŠ

„Bubliny, bubliny, bubliny . . .“

Chtěla bych zde psát o tom, jakým způsobem a proč ráda využívám myšlenkové mapy při své práci v mateřské škole.

Celý příspěvek »


Jak se sejou semínka předmatematického myšlení

. . . když jsem se zamýšlela nad touto otázkou ve vztahu k mé práci učitelky MŠ, uvědomila jsem si, že tím prvním zahradníkem, který slavnostně zasadí předmatematické semínko je maminka a tatínek dítěte. . .

Když dítě nastoupí do své první vzdělávací instituce, do mateřské školy, je už pouze na paní učitelce, jakým způsobem bude o naklíčené semínko pečovat, jaké zvolí hnojivo a zda bude mít semínko dostatek prostoru kolem sebe, spoustu sluníčka atd. :-D

Celý příspěvek »


Jak si učitelé nosí práci v hlavě domů aneb A z čeho je sluníčko?

Určitě se každý během své práce setkal s takovým tím dítětem, které se neustále na něco dotazuje, a vy máte potom pocit, že nebudete znát odpověď anebo prostě nevíte!!!

Tak přesně to, se mi stalo včera ve školce.

Celý příspěvek »


Návštěva divadla alias „Dejte si TO někam jinam“

Jistě všichni dobře znáte klasické a pravidelné návštěvy městského divadla s načančaným štrúdlem dětí.

Pracuji ve speciální mateřské škole, takže je jasné, že naši diváci jsou vskutku náročnějším publikem a právě naše děti jsou dobrými „testry“ zda se jedná o kvalitní představení, soudě podle jejich zaujetí.

Celý příspěvek »