Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Proměna předškoláka ve školáka

Díky tomu, že je naše MŠ sloučená s 1. stupněm ZŠ, mohu letos prním rokem sledovat, jak probíhá proměna mých předškoláčků v opravdické školáky.

  1. zásadní a na první pohled viditelná změna je v oblékání – již odzvonilo teplákům a punčochám, ve škole se přece nosí rifle, tričko apod. – „Jo a paní učitelko až vyrostu z těchle bačkor, co jsem nosil ještě ve školce, tak mi maminka koupí takové ty pantofle“ :-D
  2. jako správná paní učitelka ze školky, jsem se na chodbě „svých“ dětí nezapomněla zeptat: „Tak co, jaké je to v 1. třídě“? – „Paní učitelko, v tý škole je to fakt dobrý“ – jsem ráda, že nadšení a prahnutí po vědění v nich stále trvá!
  3. jejich zmatenost (po zahájení nového školního roku měli jít do družiny a nevěděli kde to je, protože naše předškolácká třída je dopoledne v prostorách družiny, takže to pro ně byla prostě ŠKOLKA) a vykulenost se proměnila v jistotu a mazáctví
  4. v jídelně jí velkým příborem, který stále neumí dobře držet :-)
  5. chlubí se jedničkami v žákovské knížce
  6. vůbec se jim po mě a školce nestýská!!!! :-O a to jsem se jim přiznala, že mě se  stýská

Toto své malé výzkumné šetření tímto zakončuji a slibuji, že už je chudáčky nebudu pozorovat a analyzovat. :-D


    hodnotili 3 uživatelé

Jeden komentář k příspěvku

  1. avatar

    Míšo, sleduju tohle jako máma předškoláka. Už teď je strašně velkej a občas hrozně rozumnej. Když má náladu a zrovna ho netrápí jedna z jeho předpubert, tak vynálezá, píše, zkouší mě z násobilky a trvá na tom, že ho musím zkoušet já, a vyhledává úkoly, které by mohl plnit. Dneska v sedm ráno zasedl ke Sluníčku a než jsem vstala já, tak pracoval.A dnes psal Ježíškovi. Prý potřebuje aktovku a penál, pak taky stůl a globus a skříňku. Prý o to píše Ježíškovi, abychom nemuseli mi utrácet korunky. Je neskutečné, jak rychle to utíká. Za 14 dní mu bude šest.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.