Šerpování – rozloučení s předškoláky

Pomalu se nám školní rok chýlí ke konci a já jsem se dnes formálně loučila s mými liběšickými předškoláčky. Bylo to pojato velice slavnostně, jak je ve zdejší MŠ a ZŠ zvykem. Ve dvě hodiny odpoledne jsme se sešli v obřadní síni na Obecním úřadě v Liběšicích a vše mohlo vypuknout.

Ještě v srpnu jsem stála ve své nové třídě, a bála jsem se, jestli si tady zvyknu a žasla jsem nad tím, že přece z okna svého zaměstnání nemůžu vidět na okna našeho domku, bylo to tak 🙂 Rok tak rychle utekl, třída se stala opět tou „mojí“ a práce s dětmi byla velice pěkná a pro mě obohacující a dnes se už s nimi loučím…

Byla jsem z toho nějaká nervózní a tak jsem si raději svůj proslov napsala:

 

„S těmito předškoláky jsem strávila velice tvořivý školní rok plný her, radosti, přátelství, pro někoho i prvních lásek a osobních pokroků dětí. Chtěla bych jim poděkovat za to, co mě všechno naučili, protože nejen dospělí mohou někoho něco naučit.

Přála bych si, aby jim zůstal jejich zájem o vše, co se kolem nich děje a aby měly ve škole štěstí na dobré učitele, které se zajímají o současné trendy ve vzdělávání a kterým jde především o děti, a hlavně aby měly štěstí na pravé kamarády, bez kterých to v životě nejde.

Připravila jsem si pro vás 7 malých hádanek, které vedou právě k těm dětem, které po prázdninách nastoupí do ZŠ a po kterých se nám ve školce bude moc stýskat.

Nebudu volat děti podle seznamu, ale vy musíte uhodnout, o koho jde, kdo bude ošerpován panem starostou, a který předškolák má sem k nám přijít.

(Jirka) – MYSLIVEC – bude se nám stýskat po jeho obrázcích s různými traktory a zemědělskou technikou, tento chlapeček mě naučil rozpoznat traktory značky Zetor, Masei, John Deer, bude se nám stýskat po jeho vyprávění o zvířátkách, např. o tom jak nám vysvětlil rozdíl mezi kunou skalní a kunou lesní – kdo je to?

(Anetka) – MALÍŘKA –  bude se nám stýskat po jejích krásných obrázcích se zvířátky, je to velice milá, hodná a upřímná kamarádka, která každému ráda pomůže a poradí

(Mireček) – ČÍŠNÍK – bude se nám stýskat po jeho různých klíčích, které nám nosil na ukázku do školky, velký stesk budu prožívat hlavně já, protože tento chlapeček je mojí pravou rukou a každé paní učitelce bych ho přála, umí organizovat děti, dát vše do pořádku, bude se nám stýskat po jeho pantomimě, po hereckých schopnostech, které má

(Natálka) – BALETKA – bude se nám stýskat po jejích bezvadných obrázcích, které čerpají z její bohaté fantazie, a tu umí bezvadně promítnout do své výtvarné činnosti, je to moc hodná a milá holčička, která pomáhá mladším dětem

(Adámek) – ČÍŠNÍK – bude se nám stýskat po jeho tvořivých hrách, které umí moc hezky organizovat a rozvíjet, bude nám chybět jeho povídání, chytrost a samostatnost a jeho nadšení pro cokoliv organizovaného v tělocvičně nebo na hřišti

(Filípek) – VOJÁK – bude se nám stýskat po jeho stavbách z lega a po jeho kamarádství, je to moc hodný kluk, který má zájem o všechny úkoly, pracovní listy a vše co je spojené se školou

(Jeník) – MUZIKANT – bude nám chybět, až budeme hrát karty, bude se nám stýskat po jeho počítání skoro do 100 a hlavně po jeho zpívání a hraní na rytmické nástroje, je to šikovný kluk, který se už ve školce umí podepsat jménem i příjmením.

Tak děti, ať se vám ve škole daří, nezapomeňte na svoji školku, protože všechno důležité pro život, jste se naučili právě tam.“